Podróżowanie samolotem – czy jest się czego bać?

Nawet dzisiaj, kiedy lotnictwo i cały transport jest znakomicie rozwinięty, ceny są niskie a w ciągu jednego dnia można przedostać się z jednego końca świata na drugi, są osoby, które nadal boją się podróżowania samolotem. Wśród podróżnych panuje nadal wiele mitów, które oczywiście nie są prawdziwe. Są to informacje nakręcane zazwyczaj przez ludzi, którzy nigdy nie lecieli samolotem i swój strach, całkowicie niesłuszny, próbują przekazać innym.

Po pierwsze samolot jest niebezpiecznym środkiem transportu, słyszy się o wielu katastrofach w których wszyscy giną – jest w tym ziarenko prawdy, ale niewątpliwie to właśnie lotnictwo jest najbezpieczniejszym środkiem transportu! Katastrofy lotnicze zdarzają się niezmiernie rzadko i są nagłaśniane przez telewizje, a czy słyszymy o wypadkach samochodowych? Nie, jedynie zostaje nam podana ilość – dzisiaj na drogach było około 300 wypadków, w których zginęło ponad 70 osób.

Po drugie tanie linie oznaczają bardzo niski komfort i brak możliwości zabrania bagażu – tak samo jak wyżej, ziarenko prawdy jest, ale oczywiście to przesada. Są ograniczenia bagażowe, ale wystarczające aby wszystko zabrać, a niski komfort? Otrzymujemy to, za co płacimy, przecież możemy wykupić klasę biznesową z wyżywieniem i darmowym barem, jednak czy nie wystarczy nam wygodne miejsce siedzące?

Tak więc łatwo wywnioskować, że lotów samolotem na prawdę nie trzeba się bać, kto już raz poleciał diametralnie zmienia zdanie i jest bardzo chętny do takich podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *