Po sezonie? Gdańsk – atrakcje Starego Miasta

Kiedy jest już po sezonie można znaleźć świetne atrakcje, bez tłoku i harmidru. Idealnym do tego miastem jest Gdańsk, który leży nad Morzem Bałtyckim. Atrakcje oprócz morza rozpościerają swój obszar na horyzont Starego Miasta gdańskiego.


Idąc spacerowym krokiem można odkryć wspaniałe miejsca. Jednym z pierwszych budynków rzucających się w oczy turysty jest Ratusz Miejski. Jego dodatkową atrakcją jest rys historyczny, to jeden z niewielu Ratuszy, który nie został zniszczony w trakcie wojennych zmagań arteryjnych. Oferta Ratuszu Miejskiego to między innymi Nadbałtyckie Centrum Kultury.
Turysta wychodząc z Ratuszu Miejskiego wkracza w świat Parku Heweliusza. Park Heweliusza oprócz przepięknej zieleni i zadziwiającej przyrody, może pochwalić się budynkiem Starego Młyna. Dla katolików atrakcją będzie kościół świętej Katarzyny. Obok zabytkowego kościoła rozciąga się kanał Raduni.
Kiedy turysta poczuje głód może wstąpić do Wyspy Spichrzów na Mołtawie, która ma liczne restauracje, gdzie serwuje się tradycyjne polskie dania. Sympatycy piwa odnajdą tam w Degustatorni aż dziesiątki rodzajów ego trunku.
Ulica Długa w Gdański to moc atrakcji, to chluba tego miasta. Oferta dotyczy między innymi: złotej bramy; Cafe Ferber; Teatru w Oknie; Fontanny Neptuna; Dworu Artusa; CSW Łaźni; Bastionów. Wybór Starego Miasta w Gdańsku to dobra decyzja na spędzenie urlopu poza sezonem.

Turysta odnajdzie coś dla siebie zarówno na chłodne jak i gorące dni. Zwłaszcza, że od Starego Miasta do brzegu Morza Bałtyckiego to już garstka kilometrów. Sezon może się już skończył ale moc atrakcji w mieście Gdańsk – nadal oferuje cały pakiet możliwości. Na każdą pogodę dla miłośników spokoju i dla miłośników szybkości.

Miasto Gdańsk zaprasza do Starego Miasta wszystkich turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *