Lwów – miasto wspomnień, miasto wielu kultur

Przez wieki we Lwowie stykały się ze sobą różne religie, kultury i narody. Dziś po wielu z nich zachowały się tu nieliczne pamiątki. Lwów, jedno z tych miast, do których Polacy mają wyjątkowy sentyment, może się pochwalić wyjątkową kolekcją bezcennych zabytków.

To jedno z tych miast, którymi Ukraina najmocniej przyciąga polskie wycieczki. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie pobytu na terenie tego miasta? Jakimi skarbami może nas tu zachwycić Ukraina?
Lwów to wspaniałe perełki dawnej architektury, ważne miejsca pamięci oraz piękne zakątki, których w czasie wycieczki po jego terenie nie można pominąć. Nic dziwnego, że na zwiedzenie tego miasta większość turystów musi przeznaczyć kilka dni. Ci, którzy mogą się pochwalić osobistymi wspomnieniami z czasów, gdy Lwów był miastem polskim, spędzają tu jeszcze więcej czasu.

Tu, w mieście wielu kultur, można wędrować bez końca śladami historii. Są tu przecież miejsca, które dla Polaków mają ogromną wartość. Nekropolie, w tym słynny Cmentarz Orląt Lwowskich, pomniki oraz miejsca, które przypominają o polskich rodach – oto atrakcje, które mają wyjątkową moc przyciągania, i to nie tylko dla tych starszych turystów.

Lwów to również jedno z tych miast, na terenie którego można ujrzeć pamiątki związane z Ormianami – mniejszością, której historia obfituje w wiele tragicznych wydarzeń. Lwów jest obecnie jednym z tych miast, w których można w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na ich temat.

Fot. https://www.turysta.org/lwow-na-weekend-co-warto-zwiedzic-i-zobaczyc-we-lwowie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *