Barcelona i jej skarby. Pałac pełen muzyki

Słoneczna, pełna zabytków i malowniczych zakątków, stała się Barcelona jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie. Wycieczki po tym mieście mogą się okazać wspaniałą przygodą oraz szansą na ujrzenie niezwykłej kolekcji przepięknych budowli.Okazałe świątynie i piękne domy w secesyjnym stylu stały się symbolami tego miasta. Warto jednak pamiętać, że Barcelona to wiele pięknych rezydencji, a jej pałace stanowią wyjątkową grupę atrakcji turystycznych.

Jednym z tych obiektów, do którego w czasie wycieczki po katalońskiej stolicy bez wątpienia warto zajrzeć, jest Palau de la Musica Catalana. Pałac ten znany jest nie tylko dzięki wspaniałej sali koncertowej oraz wydarzeniom kulturalnym, obok których prawdziwy meloman nie może przejść obojętnie. Ten pałac to jedna z perełek hiszpańskiej architektury oraz jedno z ciekawszych dzieł secesji w Barcelonie. Piękne wnętrza oraz troska, jaką otacza się tu tradycyjną muzykę Katalonii są największymi walorami tego pałacu. Co można tu zobaczyć? Dlaczego warto zajrzeć do tego gmachu w czasie wycieczki po Barcelonie?
Już sama fasada pałacu, ozdobiona cegłą i szkłem, przyciąga uwagę turystów. Udekorowany popiersiami znanych kompozytorów, m. in. Bacha, gmach ten jest miejscem organizacji około 300 koncertów w ciągu roku. Można też zwiedzać ów budynek w towarzystwie przewodnika, który pokaże to, co najciekawsze w tym pałacu. A ciekawa jest nie tylko fasada, ale i wnętrze, dzięki czemu pałac stał się jednym z hiszpańskich obiektów, wpisanych na listę UNESCO.

Mauretańska wieżyczka oraz kopuła, którą można porównać do kopuł znanych z meczetów, to chyba najbardziej charakterystyczne dekoracje pałacu. Wspaniały hol wejściowy oraz reprezentacyjna klatka schodowa to kolejne atrakcje, które czekają na nas w tym budynku.

Wspaniałe witraże oraz liczne ornamenty sprawiają, że to wnętrze zachwycić może każdego. Największą atrakcją jest tu jednak sala koncertowa – najważniejsze miejsce w pałacu, o którego wystój zadbano wyjątkowo. Wygląd tej Sali jest zasługą Lluisa Domenecha i Montanera, który musiał włożyć sporo wysiłku w urządzenie jednej z najsłynniejszych scen w Hiszpanii.

Nie brak tu i marmurowych rzeźb przedstawiających hiszpańskich artystów, nie brak też dekoracji, które nawiązują do twórczości tak znanych kompozytorów, jak Beethoven czy Wagner. Wszystko w tym pałacu zdaje się być inspirowane muzyką, do której mieszkańcy współczesnej Barcelony mają ogromny sentyment.

Zdjęcie Foter.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *