Węgierskie kurorty: gdzie warto się wybrać?

Wprawdzie dla wielu z nas Węgry to przede wszystkim wspaniałe miasta i ich zabytki, coraz większym uznaniem cieszą się również węgierskie jeziora. Wiele z nich już teraz jest atrakcyjnym i modnym kierunkiem wyprawy, a wczasy nad ich wodami ma w swej ofercie niejedno biuro podróży. Gdzie powinni się wybrać ci, dla których Węgry stały się celem wypoczynkowego wyjazdu?

Wczasy nad jeziorami węgierskimi to idealna propozycja dla tych, którzy szukają ciekawego miejsca do wypoczynku i rekreacji. Jeziorem, którym biura podróży zachwyciły się już dawno, jest Balaton.

Turystyka rozwija się też doskonale nad jeziorem Cisa, które staje się coraz chętniej wybieranym miejscem na rodzinne wczasy. To największe sztuczne jezioro na Węgrzech, podobnie zresztą jak Balaton, znane jest z coraz lepszego zagospodarowania turystycznego.

Znajdujące się tu ośrodki wypoczynkowe cieszą się wielką sympatią ze strony turystów, a możliwości spędzania na ich terenie czasu w ciekawy sposób nie brakuje. Węgry są też znane z takich kurortów, jak te, które przyciągają leczniczymi i termalnymi wodami. Najsłynniejsze kąpielisko tego typu znajduje się w Budapeszcie. To Kąpielisko Gellerta, które polskie biura podróży już dawno zaczęły umieszczać w swych promocyjnych katalogach.

Królewskie Kąpielisko Lecznicze oraz kąpielisko Heviz nad Balatonem to kolejne ciekawe miejsca na wczasy dla tych, którzy chcą lepiej poznać Węgry, a jednocześnie – poprawić stan swego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *